loading

Erel Hukuk Bürosu

Akşam ve Star’ın satışındaki yasal sorun…

Kurul yaptığı açıklamada, Es Yayıncılık ve Medya Yatırım Hizmetleri AŞ ve İştiraklerinin Zeki Yeşildağ tarafından devralınması durumunun herhangi bir izne tabi olmadığını vurguladı.

Böylelikle kamuoyunda “Yapılan devralma işlemi yasaya aykırı” açıklamaları çürütülmüş oldu.

Rekabet Kurumu'nun sitesinde yer alan açıklamada “Es Yönetim Danışmanlık ve Yatırım Proje Geliştirme A.Ş. ile Zeki Yeşildağ arasında düzenlenen Hisse Devri Sözleşmesi uyarınca, Es Yayıncılık ve Medya Yatırım Hizmetleri A.Ş.'nin yüzde 100'ünün Zeki Yeşildağ'a devredileceği” açıklamasına yer verildi.

Konuyla ilgili sonsayfa.com.tr haber sitesine açıklamada bulunan Avukat Volkan Erel şöyle konuştu:

ZEKİ YEŞİLDAĞ KİMDİR?

 

<p style="\\\\&quot;margin:" 0px="" 20px;="" color:="" rgb(51,="" 51,="" 51);="" font-family:="" lato,="" sans-serif;="" font-size:="" 18px;="" font-variant-ligatures:="" no-common-ligatures;\\\\"=""> Zeki Yeşildağ 1961 yılında Rize'de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra 1976-84 yılları arasında Kurtuluş, Feriköy ve Karagücü Spor Kulüplerinde amatör lisanslı olarak futbol oynadıktan sonra 1986 yılında Zürih Kaufmenıschelem İnstitut İşletme Programı'nı bitirdi. Kasımpaşa ve Rizespor'da Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1989 yılından beri çeşitli siyasi parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Ak Parti Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Yeşildağ'ın 1990 yılından beri halı saha işletmeciliği, inşaat ve gıda sektöründe faaliyet gösteren şirketi vardır.

Devamı için Tıklayın...